Medarbejdere i Danmark

I Danmark er Engel & Völkers Commercial repræsenteret med 7 erhvervsafdelinger.

.

​Ønsker du at komme i dialog med en af vores eksperter? Send os gerne en e-mail eller ring til os – vi vil gerne tale med dig og give professionelle rådgivning.



Engel & Völkers er grundlagt i 1977 og opererer i over 30 lande på fem kontinenter. 

Virksomheden har over 900 forretninger i verden og beskæftiger ca. 15.000 medarbejdere. 

Engel & Völkers er en af verdens førende servicevirksomheder, der er specialiseret i mæglervirksomhed af premium-ejendomme, erhvervsejendomme, lystbåde og fly.

ms_0004_F_2110x1582_300dpi_CMYK.jpg
CEO, Managing partner

Mikkel Søby

Mikkel.Soeby@engelvoelkers.com
København
hsvane_233_web_Farve_COM_Hintergrund_264x200px_150dpi_RGB.jpg
CEO, Managing partner

Henrik Svane

Henrik.Svane@engelvoelkers.com
Odense
Christian_Metellus_64378_F_264x200px_150dpi_RGB.jpg
Partner, Erhvervsmægler

Christian Metellus

Christian.Metellus@engelvoelkers.com
København
jaho_33096_F_2110x1582_150dpi_RGB.jpg
Partner, Direktør

Jan Hougaard

Jan.Hougaard@engelvoelkers.com
Aarhus
Hans_web_COM_Hintergrund_264x200px_150dpi_RGB.jpg
Partner, Erhvervsmægler

Hans Tønder Jensen

Hans.Tonder@engelvoelkers.com
Roskilde
Rene_web_COM_Hintergrund_264x200px_150dpi_RGB.jpg
Erhvervsmægler

René Dall

Rene.Dall@engelvoelkers.com
Kolding
Jørn_web_COM_Hintergrund_264x200px_150dpi_RGB.jpg
Erhvervsmægler

Jørn Blom Hansen

Jorn.Blom@engelvoelkers.com
Hillerød
Nicolas_Holkenberg_101_F_264x200px_150dpi_RGB.jpg
Senior Consultant, Cross-Border Investment

Nicolas Holkenberg

Nicolas.Holkenberg@engelvoelkers.com
København
Amalie_Guldager_041_F_264x200px_150dpi_RGB.jpg
Erhvervsmægler

Amalie Guldager

Amalie.Guldager@engelvoelkers.com
Roskilde
Malthe_web_COM_Hintergrund_264x200px_150dpi_RGB.jpg
Erhvervsmægler

Malthe Sønderby

Malthe.Soenderby@engelvoelkers.com
København
Christopher_Bendixen_073_F_264x200px_150dpi_RGB.jpg
Erhvervsmægler

Christopher Bendixen

Christopher.Bendixen@engelvoelkers.com
København
Rasmus_Buck_120_F_264x200px_150dpi_RGB.jpg
Erhvervsmægler

Rasmus Buck

Rasmus.Buck@engelvoelkers.com
København
Maria_Lauridsen_124_org_F_2110x1582_150dpi_RGB.jpg
Erhvervsmægler

Maria Lauridsen

Maria.Lauridsen@engelvoelkers.com
Odense
Glenn_Rasmussen_3343_F_264x200px_150dpi_RGB.jpg
Erhvervsmægler

Glenn Rasmussen

Glenn.Rasmussen@engelvoelkers.com
Kolding
Flemming_2110x1582_150dpi_RGB.jpg
Odense

Flemming Jørgensen

Odensecommercial@engelvoelkers.com
Erhvervsmægler, Valuar
Brian_Kõhl_006_F_264x200px_150dpi_RGB.jpg
Erhvervsmægler

Brian Kohl

Brian.Kohl@engelvoelkers.com
Odense
Karsten_web_COM_Hintergrund_264x200px_150dpi_RGB.jpg
Områdechef

Karsten Mose

Karsten.Mose@engelvoelkers.com
Aarhus
Thomas_Brauer_059_F_264x200px_150dpi_RGB.jpg
Erhvervsmægler

Thomas Brauer

Thomas.Brauer@engelvoelkers.com
Aarhus
Casper_Jõrrgensen_055_F_264x200px_150dpi_RGB.jpg
Erhvervsmægler

Casper Jørgensen

Casper.Jorgensen@engelvoelkers.com
Aarhus
Anders_Broedsted_Thostrup_52521_org_F_264x200px_150dpi_RGB.jpg
Erhvervsmægler

Anders Brødsted Thostrup

Anders.Thostrup@engelvoelkers.com
Aarhus
Andreas_Ipsen_024_F_264x200px_150dpi_RGB.jpg
Erhvervsmægler

Andreas Ipsen

Andreas.Ipsen@engelvoelkers.com
Aarhus
Annette D_web_COM_Hintergrund_264x200px_150dpi_RGB.jpg
Salgskoordinator

Annette Dørler

Annette.Dorler@engelvoelkers.com
Odense
Lene_Hansen_167_F_264x200px_150dpi_RGB.jpg
Salgskoordinator

Lene Hansen

Lene.Hansen@engelvoelkers.com
København
Birgitte_SchlAgelberger_Hauge_113_F_264x200px_150dpi_RGB.jpg
Salgskoordinator

Birgitte S. Hauge

Birgitte.Hauge@engelvoelkers.com
Kolding
amaha_erhverv_COM_Hintergrund_264x200px_150dpi_RGB.jpg
Salgskoordinator

Amalie Langberg

Amalie.Langberg@engelvoelkers.com
Aarhus
COM_Hintergrund_264x200px_150dpi_RGB.jpg
Grafisk Designer

Stig Winther

Stig.Winther@engelvoelkers.com
Aarhus
Lasse_web_COM_Hintergrund_264x200px_150dpi_RG.jpg
Marketing

Lasse Søby

Lasse.Soby@engelvoelkers.com
København/Helsingør/Hillerød/Roskilde
mlinde_067_web_Farve_COM_Hintergrund_264x200px_150dpi_RGB.jpg
Projekt- og markedskoordinator

Marie Linde

Marie.Linde@engelvoelkers.com
Aarhus
Anja_web_COM_Hintergrund_264x200px_150dpi_RGB.jpg
Regnskabschef

Anja Høyer

Anja.Hoyer@engelvoelkers.com
Hillerød
Kontakt os
Engel & Völkers
Licenspartner Danmark

Følg os på de sociale medier